مطابق دستورالعمل 236/300 مورخ 19/05/1399 کلیه معلمان و کارکنان شاغل در مدارس غیردولتی تا مهر 1402 با گذراندن دوره‌های ارتقاء مهارت گواهی صلاحیت حرفه‌ای دریافت خواهند نمود.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش معلم نقطه آغاز هر تحول آموزشی و پرورشی و از مهمترین عوامل موثر در رشد و توسعه کیفی و محتوایی تعلیم و تربیت به شمار می آید و معلمانی که دارای دانش و مهارت بالایی هستند می توانند چهره سازمان آموزشی را دگرگون و فضای مدارس را به فضایی سرشار از محبت، رشد و بالندگی روح افزا و لذت بخش مبدل کنند.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی معلمان در سال تحصیلی 1400-1399 عموما بصورت الکترونیکی و پروژه محور خواهد بود و در پایان دوره‌ها به کسانی که حد نصاب لازم را کسب کنند گواهی شرکت در دوره داده خواهد شد.
رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی با اشاره به برنامه‌های مختلف کیفیت بخشی آموزشی در مدارس غیردولتی گفت: مطابق برنامه ریزی های به عمل آمده و در راستای توانمند سازی نیروی انسانی شاغل در مدارس غیردولتی و با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی، کلیه معلمان شاغل در مدارس غیردولتی تا مهر 1402 گواهی صلاحیت حرفه‌ای دریافت می‌کنند.