تهران، پاسداران، میدان هروی، گلستان پنجم، خیابان مکران جنوبی، پلاک 20

021-22963958 شماره تلفن
ارتباط از طریق bale icon bale icon bale icon bale icon bale icon
Blog Image
اخبار

آخرین خبرها از جلسه سرنوشت ساز شب گذشته وزیر آموزش و پرورش با شهردار تهران

رئیس جامعه خیران مدرسه ساز کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی دولت قادر به پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان به سازمان نوسازی مدارس کشور نیست گفت وزارت آموزش و پرورش تنها از راه فروش املاک اضافی می‌تواند ساخت مدارس ویژه دانش آموزان استثنایی و دیگر مدارس را پیگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، ناصر قفلی رئیس جامعه خیران مدرسه ساز کشور در همایش روز جهانی معلولین گفت: مدرسه سازی برای دانش آموزان استثنایی ارزش بالاتری نسبت به مدرسه کارهای دیگر دارد گفت: ۷۰ درصد مدارس استثنایی در کشور توسط خیران ساخته می‌شود دانش آموزان استثنایی امکانات خوبی در کشور دارند و باید این امکانات را در میان تمامی آنان توزیع کنیم.

قفلی با بیان اینکه جشنواره‌های خیران مدرسه‌ساز با موفقیت در حال پیگیری است؛ گفت: حدود ۴۰۰ مدرسه خیرساز در حال احداث است. در مشهد عنوان شد که ۷۰ درصد مدارس کشور و ۸۰ درصد مدارس دانش آموزان استثنایی توسط خیران مدرسه ساز ساخته می‌شود.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی دولت قادر به پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان به سازمان نوسازی مدارس کشور نیست گفت وزارت آموزش و پرورش تنها از راه فروش املاک اضافی می‌تواند ساخت مدارس ویژه دانش آموزان استثنایی و دیگر مدارس را پیگیری کند.
 
قفلی با اشاره به اینکه همه کشورها با معضل مهاجرت مواجه هستند گفت: بخشی از محرومیت از تحصیل در کشور ما به دلیل مهاجرت غیرقانونی اتباع است که باید به این دانش آموزان رسیدگی شود.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز افزود: با زاکانی شهردار تهران مشکلات خود را مطرح کردیم. ایشان مطرح کردند؛ ۱۶۵ پارک را برای ساخت مجتمع‌های آموزشی برای شما فراهم می‌کنیم اما چنین چیزی محقق نشد. پیشنهاد دادیم در هر منطقه شهری، یک فضای مناسب برای ساخت مدرسه در نظر گرفته شود. وقتی مدیر عمل نمی‌کند موجب و ناامیدی می‌شود.

قفلی خاطر نشان کرد: قرار است امشب وزیر آموزش و پرورش و آقایان زاکانی با یکدیگر در خصوص این موضوع مذاکره کنند که امیدوارم این مسئله توسط این دو مقام مسئول حل شود.